Previous Article Next Article Písek do filtrace, efektivní péče o bazénovou vodu
Posted in Zboží

Písek do filtrace, efektivní péče o bazénovou vodu

Písek do filtrace, efektivní péče o bazénovou vodu Posted on 16.11.2017

Mnoho z nás si v současné době pořizuje na svou zahradu bazén. Jeho součástí však bývá i určitá filtrace. Je to základ, bez kterého se provoz většího bazénu neobejde. Bez filtrace není šance řádně čistit vodu od nečistot a zbytečně tak může docházet k znehodnocení vody v něm.

Spousta lidí pro svůj bazén využívá filtraci kartušovou, existuje však mnohem efektivnější řešení. Písková filtrace je skvělým pomocníkem pro údržbu bazénové vody, mnohem déle ale také vydrží a je k přírodě šetrnější. Použitý písek je sice potřeba jednou za čas vyměnit, ale nemusíte ho vyhazovat.

filtrace bazénu

Kouzlo ostrých hran

Použitý písek z filtrace lze využít jako posyp na zledovatělý chodník, můžete ho ale také použít pro přesazování rostlin. Nemáte tedy žádný odpad a do přírody vracíte, co si berete.

Celé kouzlo písku je v tom, že jednotlivá zrnka mají ostré hrany. Na těchto hranách se pak zachycují jednotlivé nečistoty a nejsou pouštěny dál. Vlivem používání se však tyto hrany obrušují a po několika sezonách nastává čas na výměnu náplně.

mokrý písek

Sehnat písek do pískové filtrace je snadné, my vám ho nabízíme hned v několika variantách a velikostech https://eshop.techneco.eu/Pisek-do-piskovych-filtru. Ano i jednotlivá zrnka písku se mohou lišit velikostí a podle toho jsou k dispozici.

· 0, 4 mm – 0, 8 mm
· 0, 6mm – 1,2 mm
· 1 mm – 2 mm

Použitou náplň lze dále zužitkovat

Správnou velikost pískových vám pomůžeme zvolit, nebojte se zeptat. Při výměně písku je důležité držte se daných instrukcí, aby filtrace fungovala přesně tak, jak má. Před prvním použitím je také dobré písek nejprve proprat, což poznáte podle toho, že z něho už nebude vytékat zakalená voda.

skok do vody

Pískové filtrace jsou moderní, efektivní a k přírodě šetrnější způsob péče o bazénovou vodu. Náplň je snadné sehnat a po jejím použité ji nemusíte vyhazovat, ale lze ji dále zužitkovat. Při správném dávkování a průměrném využívání zahradního bazénu vám jedna náplň vydrží až 3 roky.