Previous Article Next Article Špačky před hospodou a malé tržby
Posted in Business

Špačky před hospodou a malé tržby

Špačky před hospodou a malé tržby Posted on 30.4.2023


Někteří hospodští velmi hlasitě nadávají, že jim klesla spotřeba piva, protože spousta štamgastů raději zůstala doma, kde si to pivo dala, a dokonce si k tomu i zakouřila. Nejvíc prý trpí venkovské hospody, které se nemohou vzpamatovat z takové rány pod pás, jakým protikuřácký zákon bezpochyby je. A kdo nás zachrání před touto katastrofou?

pivo
 

Radši do hospody, kde se nekouří

Nekuřáci, kteří mají silný odpor ke kouření, si často stěžovali, že ostatní zákazníci v hospodách jim to zrovna svým „hulením“ neulehčují. Často ani oddělené prostory nebyly dostačující, protože dveře byly otevřené, obsluha lítala neustále tam a zpátky a některým hostům to bylo více méně jedno, kde sedí. Kouření samo o sobě nepřináší nic jiného než nikotin do mozku a závislost.
 
Své vám řekne i nekuřácká obsluha, která je často nucena z důvodu nedostatku práce obsluhovat i v takových podnicích, kde se zkrátka kouřilo a hojně. Nejen že smrdíte celý den, ještě ale musíte dýchat výpary všech přítomných, což, jak lékaři poukazují, je ještě nebezpečnější než pro samotného kuřátka.
 
Do restaurací a hospod se tak vrátili ti, kteří kouření nemuseli a chtěli si jenom vychutnat pivo. Spousta podniků, kde se nyní nekouří, jako by úplně procitla, a dokonce vidíte i strop.

oharky
 

Země, kde se běžně kouří

Například ve Francii je až striktní příkaz kouřit všude, kde to jde, ať už je to bar, restaurace, hospoda. Zdá se, že kamkoliv přijdete, tam na vás udeří kuřivo, vůně kávy, levné zákusky a všeobecná pohoda. Bylo by zajímavé, co by se stalo, kdyby měli Francouzi stejnou právní úpravu jako my. Možná by se jistě protestovalo daleko více.
 
kouř

Proč je vlastně zákon terčem

Zákon, pro své údajné omezování svobody, je terčem mnoha politických uskupení, které si libují v podpoře právě té sorty lidí, kteří na tento zákon nadávají. Často se znevažují průzkumy a vůbec celková situace a neustále se porovnávají restaurace s hospodami. Protikuřácký zákon je ale odvážný krok vpřed proti tomuto nešvaru a byť do jisté míry omezuje svobodu, omezuje ji jistým účelem a s co největší mírou zachování tohoto koníčku i pro další generace. Místo před hospodou ale již bude navždy vyhrazeno pro kuřáky, protože většinové společnosti se zkrátka líbí, že návštěva restaurací a hospod již není poznamenána smradem a kouřem.