Previous Article Next Article Škrábance nás již nemusí trápit
Posted in Zboží

Škrábance nás již nemusí trápit

Škrábance nás již nemusí trápit Posted on 30.4.2023

Při užívání vozu se běžně jeho lak vystavuje neustálému riziku poškození. Je v podstatě jedno, zdali jsme ve městě nebo na silnici. U obchodních center je to zcela běžné, různé škrábance, odření nebo jiné poškození laku. Na silnicích se neubráníme kamínkům, které nám během jízdy způsobují odprýskávání. Samozřejmě tato poškození nám snižují estetický vzhled vozu a poté jsou i tato postižená místa citlivá k většímu poškození, jako je koroze karosérie. Existuje mnoho zboží na trhu, jak s tímto zatočit a místa svépomocí opravit. Problém je, když řidiči neví, co přesně potřebují opravit a jak. Pro správné vyhotovení je důležité znát hloubku a rozsah škrábanců. Někdy je lepší si nechat poradit od odborníků, kteří doporučí vhodnost zboží, které bude efektivní. Není nutností ihned si rezervovat termín v autoservisu na přestříkání barvy.
oprava auta.jpg
Vybíráme ten nejvhodnější
–          Barevná tužka – rychlá pomoc je při ruce. Vhodná je na hluboké škrábance, odprýskaný lak, ale i bodové poškození laku. Náklady na pořízení jsou dostupné, má rychlý efekt a také vysokou vydatnost. Problém je, že nevydrží příliš dlouho, tudíž se oprava musí znovu opakovat.
příprava na lakování.jpg
–          Barevná pasta – uplatnění nalezne při škrábancích mělkého typu a drobných odřeninách. Také není špatná na oživení laku na autě. Její jemné brusné a barvící vlastnosti, snadné nanášení a rychlý efekt jsou jí plusovým hodnocením. Škoda jen, že se dá použít na menší škrábance.
–          Barevná leštěnka – ačkoliv má svůj rychlý nástup, tak bohužel pouze krátkodobý účinek. Auto se párkrát umyje a naše skvělá znamínka jsou opět na světě.
kia sportovní auto.jpg
–          Opravný lak – cenově velmi dobře dostupný, ale kdo nemá zrovna moc šikovné ruce, tak to nebude jeho správná volba. Je určený k hlubokým šrámům, ale také například k vyspravení dveří, které mají na sobě bodově odprýskaný lak. Na druhou stranu se mu musí přičíst velké plus za plné vyplnění škrábanců, má dobrý vizuální efekt a dlouhodobý účinek.
Prostředků, jak si opravit škrábance je mnoho, zboží je nabízeno v různých cenových relacích, záleží na tom, jak velký a hluboký je jejich rozsah.