Previous Article Next Article Jaké je to žít v mobilheimu?
Posted in Bydlení

Jaké je to žít v mobilheimu?

Jaké je to žít v mobilheimu? Posted on 14.6.2022

Co to vlastně je ten mobilheim? Jistě už jste někdy o tomto druhu bydlení zaslechli. Ať už v různých televizních pořadech, na internetu nebo někde v nějaké reklamě na bydlení. Mobilheim je vlastně takový větší přesuvný karavan tvořený ke stálému bydlení. Existence mobilheimu spočívá v tom, že nám má zajistit příjemné bydlení kdekoliv chceme v krátkém časovém horizontu a s mnohem nižšími náklady. Právě finanční stránka je tou ve které tento druh bydlení vyčnívá nejvíce. Představte si situaci, že se procházíte někde v krásné lokalitě a vidíte nějakou volnou parcelu, na které byste si chtěli postavit domeček. Jenže nemáte zrovna mnoho finančních prostředků a nemáte čas se tahat po všech různých úřadech, abyste si bydlení mohli zařídit. To je právě čas, kdy byste měli přemýšlet nad tím, jestli si zakoupit mobilheim.

karavan na zahradě

Některé odpuzuje to, že si nedokáží život v takovém mobilheimu vůbec představit. Můžeme vás utvrdit v tom, že se to tak úplně neliší od bydlení v malém domku. Máte přístup ke všem základním nezbytnostem, jako je voda, elektřina, internet. Dále máte uvnitř hromadu místa, takže interiér připomíná opravdu malý domeček s několika pokoji, oddělenou koupelnou, kuchyní apod. Za ty roky, co se mobilheimy začali rozrůstat do všech koutů světa se jejich design změnil. Dříve byl koncept mobilheimu takový, že se jednalo opravdu o domeček, ve tvaru karavanu, který mohl být kdykoliv přesunut pouze autem.

řadové domky

Měl totiž vestavěnou podstavu, která mu umožnila se pohybovat. Dnešní mobilheimy se spíše blíží více k rodinným pevným domkům. Mají stejný tvar, jsou stále méně nákladné, ale obvykle se staví rovnou už na místě a není možné je převážet. Pokud máte o tento druh bydlení zájem, neváhejte kontaktovat některé prodejce. Například firma mobilheim Praha nabízí několik různých ubytovacích zařízení ze kterých si můžete vybrat. Je možná i osobní prohlídka samozřejmě!