Previous Article Next Article Je nebankovní úvěr vůbec výhodný?
Posted in Finance

Je nebankovní úvěr vůbec výhodný?

Je nebankovní úvěr vůbec výhodný? Posted on 31.5.2022

Nebankovní společnosti jsou trochu kontroverzním tématem a nikdo vlastně nechápe, na jakou stranu se v tomto případě přiklonit. Opravdu se jedná o nevýhodné poskytovatele úvěrových produktů, kteří bohatnou na neznalosti a důvěře jejich žadatelů nebo se jedná o instituce, které doslova hází záchranné lano tonoucím se žadatelům ve finanční tísni?

Sloupce mincí

Rychlost vyřízení

Je až s podivem, jak snadné je v nebankovních společnostech získat úvěr. Mnohdy k tomu stačí jen o úvěr zažádat. Není přitom zapotřebí dokládat výši svých příjmů, dokonce vás ani společnosti neprověřují, co se důvěryhodnosti týče. Smlouva je sepsána velmi rychle a peníze může žadatel získat již při podpisu smlouvy. Stejně tak ale může snadno o úvěr zažádat i online. Pomocí online formuláře si navolí podmínky, vyplní základní údaje a pak už jen čeká na verdikt ze strany společnosti.

Benevolentní podmínky pro každého

Hledáte u půjček hlavně benevolentní podmínky, nikde se jich vám nedostane spíš než právě v nebankovních společnostech. Je proto pochopitelné, že jejich služeb využívají hlavně rizikový žadatelé, kterým většinou v bankách odmítají půjčit. Na vině přitom může být špatná platební morálka, negativní záznam v registrech dlužníků nebo třeba nedostatečný příjem.

Úroková sazba

U nebankovních společností přitom najdete v nabídce nejenom spotřebitelské úvěry, ale třeba i hypotéky. Jedním příkladem za všechny je americká nebankovní hypotéka, která nabízí poměrně výhodné podmínky. Jedná se však o hypotéku, tudíž stejně jako v bankách bude zapotřebí zástava nemovitosti. Pokud dlužník později nebude schopen úvěr plnohodnotně splácet, přistoupí banka k zabavení nemovitosti.

Výše úrokové sazby

Úrokové sazby se v nebankovním sektoru většinou pohybují výše než v tom bankovním. Pokud tedy nepatříte zrovna mezi rizikové žadatele, raději zažádejte o úvěr v bance.