Previous Article Next Article Chcete zhubnout? Skákejte
Posted in Zboží

Chcete zhubnout? Skákejte

Chcete zhubnout? Skákejte Posted on 23.5.2022

Hodně lidí dnes obezitu neřeší, jelikož okolo sebe běžně potkávají podobně postižené jedince a necítí se tudíž jako vyvrhelové společnosti. Na jednu stranu je to dobře, jelikož tloušťce by se neměl nikdo vysmívat, na stranu druhou se však jedná o tragédii. Nadváha, zvláště pak extrémní, je totiž mnohem nebezpečnější, než si lidé vůbec uvědomují. Může způsobit celou řadu nemocí, z nichž mnohé se jen tak vyléčit nedají. Proto je nezbytné se nejen zdravě stravovat, ale zároveň pravidelně cvičit. Není potřeba ze sebe dělat atleta, na druhou stranu bez tréninku to nepůjde.

Domácí trampolína

Existuje celá řada různých sportovních aktivit, které lze dělat a zároveň hubnout. Dokonce mezi ně patří i lehčí posilování, jelikož svaly automaticky znamenají rychleji pracující metabolismus. Ideální kombinací aerobního a posilovacího nástroje jsou trampolíny. Je možné s jejich pomocí posílit tělo a zároveň ubrat na váze.

Nejedná se o nic snadného

Skákat jen tak na místě se zdá být jednoduché. Stačí to však dělat dostatečně dlouho a člověka začnou bolet nohy a je celý opocený a udýchaný. Na trampolíně, která nemá stabilní dno, je to ještě náročnější, avšak rovněž efektivnější a zábavnější. Skákání je skutečně docela zábavná záležitost, a i proto se trampolíny v posledních letech tak dobře prodávají. Jejich boom začal nejprve v USA, pak se dostal do západní Evropy a dnes je i u nás. Je nepravděpodobné, že by tento druh cvičebního nástroje nahradil třeba kola, nicméně jako doplněk fungovat trampolíny mohou více než dobře.

Festival s trampolínou

Bohatý výběr

Neexistuje pouze jeden druh trampolíny. Jsou verze venkovní, domácí, pro jedno či pro více lidí. Také se od sebe odlišují množství vybavení. Například tradiční zahradní modely obvykle obsahují obvodovou síť, případně se v balení dá nají i bezpečnostní obal na pružiny. Důležité při výběru není pouze velikost, ale také nosnost. Kdo si pořídí verzi, co ho sotva unese, může si být jistý, že mu dlouho sloužit nebude. Naopak není potřeba pořizovat trampolínu, co unese 300 kg, když v domácnosti nikdo neváží ani poloviny. I to jsou vyhozené peníze.