Previous Article Next Article Význam snů
Posted in Životní styl

Význam snů

Význam snů Posted on 30.4.2023

Také vás někdy trápí podobné myšlenky? Nejste v tom rozhodně sami, sníme všichni. Něco si pamatujeme dlouho, ale většinu nočních příběhů rychle zapomínáme. Během života se prý zdá člověku asi 100 tisíc různých snů. Témata snů pramení pravděpodobně z reálného života. Tak se stává, že náměty jsou lidem společné. Co se tedy lidem nejčastěji zdá a co tyto sny vlastně mohou znamenat?
Z pohledu vědy jsou naše sny vedlejším produktem vznikajícím během noční aktivity mozku. Zpracováváme události a zážitky předešlého dne. Odborníci nechtějí přikládat našim snům konkrétní význam. Ale přesto jsou prý níže uvedené interpretace pravděpodobné a možné. Tak co se vám to na dnešek zdálo?
dobrou noc 
Létáte
To je častým námětem snění. Může to být projev útěku od reality, každodenních starostí. Takový sen může být vykládán i tak, že něco nemáte pod kontrolou. To v případě, že se při létání bojíte. Létací sny mohou též znamenat kreativitu a uměleckou svobodu.
 
Pronásledují vás
Někdo nebo něco vás pronásleduje. Jde asi o nejčastější noční můru. Tento sen je interpretován jako podvědomý strach z neúspěchu, selhání. Možná se ve dne něčemu vyhýbáte a ono vás to honí v noci.
 
Účastníte se zkoušky nebo testu
A to takových, které nezvládáte. Sen často odráží stres z reálného života. Může souviset s nízkým sebevědomím, s něčím, co chcete skrývat, čeho se bojíte.
 
Řídíte auto
Reflektuje řízení vašeho života do budoucnosti. Pokud ho zvládáte a máte pod kontrolou, bude to znamenat,že to tak máte i ve skutečném životě. Neovladatelná jízda pak značí, že nemáte život ve vlastních rukou.
 
Vypadávají vám zuby
Souvisí údajně s pocity bezmocnosti a nízkým sebevědomím. Může odrážet také problémy v komunikaci. Něco byste chtěli říct, ale neřekli jste to. Může jít také o strach ze ztráty (peněz, práce či mládí).
 
Jste nazí
Ve snu se projektuje vaše nejistota, stydlivost nebo zranitelnost. Obáváte se odhalení pravdy. Pokud si ve snu nahotu užíváte, cítíte se úspěšní a sebevědomí.
 
Padáte
Opět jeden z častých snů. Souvisí s nejistotami v životě. Ukazuje moment, kdy máte nechat věci plynout a netrápit se tím, co nemůžete ovlivnit.
 
Vidíte někoho slavného
Hledáte pochvalu, uznání a toužíte po pocitu důležitosti. Pokud se sen často opakuje, může se jednat až o posedlost úspěchem.
 
Hledání záchodu
Pravděpodobně souvisí s vašimi skutečnými biologickými potřebami. Může ale také ukazovat na problém s potlačováním názorů či pocitů. Toužíte se vyjádřit, splnit své sny.
 žena na knize
Smrt
Sen o smrti nemusí znamenat nic špatného. Může se jednat o začátek něčeho nového. Třeba vás čeká nový život, změna, kariéra. Asi procházíte určitou osobnostní transformací.