Previous Article Next Article Jak bloguje sériový vrah
Posted in Web

Jak bloguje sériový vrah

Jak bloguje sériový vrah Posted on 30.4.2023

Hlavní postava
Jakkoliv jsme si už zvykli na to, že v mnoha případech je s postavami internetových celebrit se nezřídka pojí určitá kontroverze, tady se píše výhradně o čistokrevném „záporákovi“. Je jím usvědčený sériový vrah dětí a sexuální predátor Joseph Edward Duncan III. Svůj první sexuálně motivovaný zločin spáchal už ve svých 15 letech. Od roku 2005 pyká za své činy ve federální věznici Terre Haute v Indianě.
ruka mrtvoly
Nejstarší příspěvky blogu s názvem The Fifth Nail Exposed jsou z roku 2010 a jde o jakýsi občasník různého obsahu. Najdete tu přepisy jeho dopisů z vězení, různé úvahy, osobní vzkazy, dokumenty týkající se uloženého trestu i detaily z vězeňského života.
Kdo a proč?
Není jasné, kdo za provozem tohoto webu stojía fakticky ho plní obsahem. Neví se ani, zda jde o někoho z Duncanovy rodiny či přátel nebo prostě jen fanouška, který se rozhodl věnovat jeho příspěvkům čas a internetový prostor. Ostatně není ani důležité, kdo konkrétně za zveřejněním stojí, mnohem víc se nabízí otázka, proč něco takového dělá.
V samotných příspěvcích se dočteme tolik, že cílem rozhodně není získat mu sympatie či vysvětlit určitou filosofii, ale možnost vidět jeho očima svět a jeho rozdělení na dobro a zlo.
Být, nebo radši ne?
Jakkoliv je internetové prostředí určitou zárukou názorové svobody v rámci zákonem vymezených mantinelů, je k diskusi, zda by tu podobné stránky měly mít své místo.
ruka v poutech
Podle odpůrců je celý koncept jednoduše nechutný a zvrhlý s tím, že dotyčný hříšník by se měl místo prezentace vlastních úvah smažit v pekle a na veřejném písečku volného internetu nemá co pohledávat.
Na druhou stranu se nabízí argument, že právě online svět má na zvyšování tolerance vůči tomu, co ještě je a není vhodné a „normální“, poměrně velký vliv. A najít přesnou hranici bude čím dál tím těžší.
Jakkoliv je tento web kontroverzní a pravidelně obsazuje čelná místa v žebříčcích odpudivých, ke shlédnutí nedoporučujících se stránek, nelze mu upřít jistou (byť pochybnou) originalitu. Na světě je sice hezká řádka blogerů, ale usvědčený vrah dětí je mezi nimi jen jeden. Jestli se odhodláte nahlédnout do jeho příspěvků, je jen na vás.