Previous Article Next Article Proč v obchodních centrech tak často najdeme skleněné zábradlí?
Posted in Zboží

Proč v obchodních centrech tak často najdeme skleněné zábradlí?

Proč v obchodních centrech tak často najdeme skleněné zábradlí? Posted on 16.6.2021

V současné době je běžné, že se zábradlí stalo prakticky nezbytnou součástí každého schodiště, terasy či balkónu. A z dobrého důvodu – značně zvyšuje jejich bezpečnost. Není tedy divu, že je jejich instalace na veřejných místech přikázána zákonem.

Ovšem dnes najdeme spoustu nejrůznějších druhů a typů, ze kterých si můžeme vybrat. Záleží pak jen na nás, kterému dáme přednost, neboť každé se hodí trochu jinam, v závislosti na typu a především použitém materiálu.

eskalator2

Například v obchodních centrech zdaleka nejčastěji narazíme na skleněné zábradlí. Popravdě, je prakticky jediné, které se zde používá. A je jasné, že jako vše ostatní, i jeho použití zde má svůj důvod. Tím je samozřejmě zvýšení zisku jednotlivých prodejců. Jak tomu ale může pomoci?

Jednoduše řečeno, poskytuje zákazníkům mnohem lepší rozhled. To znamená, že obchody mají mnohem více příležitostí, jak je zaujmout natolik, aby se šli podívat dovnitř a případně si zde i něco koupili.

Mohlo by se zdát, že tento efekt nebude nijak velký, ale opak je pravdou. Nesmíme totiž zapomínat, kolik lidí těmito centry denně projde. Věřte tedy, že i tento malý trik dokáže poměrně velkou měrou ovlivnit zisky – natolik, že se stal standardem.

Samozřejmě použití skla k tomuto účelu může přinášet i nejrůznější otázky. Ty hlavní se pak týkají bezpečnosti – přeci jen, není považováno za ten nejpevnější materiál, zvlášť co se odolnosti vůči nárazu týká. A je jasné, že v místech, kde chodí tolik lidí, včetně dětí, k nim bude docházet. Bylo tedy potřeba zařídit, aby bylo dostatečně bezpečné, a přitom dále plnilo svou funkci.

zabradli1

Toho se dosáhlo použitím speciálního vyztuženého skla, které je mnohem odolnější než to, které máme například v oknech. Situaci pomáhá i průhledná fólie, která nejen usnadňuje údržbu (neboť na ní tak snadno neulpívají otisky prstů), ale také zabraňuje v případě rozbití rozsypání střepů.

Je tedy vidět, že se jedná o poměrně užitečnou věc. Není tedy divu, že je tak často používána.