Previous Article Next Article Proč se tolik bráníme moderní architektuře
Posted in Životní styl

Proč se tolik bráníme moderní architektuře

Proč se tolik bráníme moderní architektuře Posted on 17.9.2018

Můžete si všimnout, že se občas na internetu vyskytne nějaká novinka nebo i zpráva o tom, že se do výběrového řízení pro modernizaci některého z měst přihlásí i poněkud netradiční projekt. Samozřejmě, modernizace se nevyhýbá ani českým malým městům, které se postupně, s dobou, mění. Minimálně tam samozřejmě vymění dlažbu. Existují i razantnější kroky jako je rekonstrukce některého části, zchátralého domu, staré budovy nebo třeba i celkové vybudování něčeho nového.
budovy za mostem
Vždycky se ale setká takový ambiciózní projekt s jistou nevolí od občanské společnosti, tedy spíše její části, která si přeje, aby bylo nejraději město zakonzervováno na dalších sto let. Nebudeme lhát, řada změn a nápadů kompletně mění ráz celého města, v lepším případě, celé čtvrti. Což může být výhoda i nevýhoda. Zejména v našich luzích a hájích jsou lidé citlivější na jakékoliv změny, počínaje takovýmito změnami, které budou dennodenně na očích.
empire state building

Krása je v oku pozorovatele

Můžete se snažit zalíbit co možná nejširšímu vzorci, vždycky se ale v tisícové vesnici najde sto lidí, kteří budou skálopevně tvrdit, že je to naprostá hloupost. U větších měst je to ještě větší potíž, protože se takovým zvláštním projektům dostane nemilé pozornosti. Není to ovšem vůbec na škodu, někdy může taková dobrá nezaplacená reklama udělat divy jinde. Ovšem Češi sami si škodí tím, že nechtějí do svých měst pustit novou a moderní architekturu. vás může tak nějak uvést do tohoto krásného světa plného elegance.
městské budovy

Turistický ruch, ale i plnohodnotný místní život

Nová stavba může nahradit tu starou a nabízet daleko více služeb a způsobů, jak trávit volný čas. Namísto staré polorozpadlé budovy, kde je permanentně problém s topením, je lepší postavit moderní budovu, která bude nabízet kromě daných služeb a míst třeba ještě nějaké jiné vyžití. Mohou tam mít sídla nejrůznější spolky a kluby nebo naopak se tam může udělat více kanceláří nebo klidně i byty. Koneckonců postupné vylidňování městských center patří mezi ty horší jevy moderní kultury.