Previous Article Next Article Para ořechy je velmi chutný exotický druh s vyšším obsahem selenu
Posted in Business

Para ořechy je velmi chutný exotický druh s vyšším obsahem selenu

Para ořechy je velmi chutný exotický druh s vyšším obsahem selenu Posted on 15.12.2020

Ořechy se začaly v posledních ch stávat vyhledávanou komoditou prodejen zdravé výživy a dokonce se zvýšenému zájmu zákazníků snaží přizpůsobit i některé větší obchodní řetězce s potravinami. Do povědomí strávníků se rozšířily hlavně zásluhou internetového prodeje, kde nakupují nejen stálí zájemci o zdravou výživu, ale zavítají tam i lidé, kteří řeší zdravotní problémy, a neuspokojuje je klasická lékařská péče.

miska para ořechů

Kdo dbá o zdravou výživu, jistě nevynechá celozrnné obiloviny a luštěniny a zajímá se i o zdravé tuky. Tuk je velmi důležitou složkou výživy z několika důvodů. Je nositelem energie a zároveň je jeho přítomnost nutná pro aktivaci některých vitamínů, například provitamínu A. Lidé, kteří se domnívají, že právě tuk je příčinou obezity, částečně se mýlí, neboť jde o příjem kalorií, který bývá neúměrný hlavně díky nevhodným sacharidům, především pečivu a pekárenských výrobkům a cukrovinkám z bílé mouky.

oříšková směs

Ořechy denně na náš stůl

Podobné heslo razila již socialistická propaganda, ovšem namísto ořechů šlo o ovoce a zeleninu. Ořechům se tolik propagace nedostávalo, a když, tak hlavně před vánočními svátky. Zaslouží si však pozornost celoročně a máme štěstí, že je můžeme mezi sebou střídat, nebo si je namíchat do směsi se sušeným ovocem.

Vyzkoušejte i exotické druhy – do ořechových směsí se hodí i makadamové oříšky, piniové, kešu a také para ořechy. Para ořechy cena https://www.nakliceno.cz/para-orechy/ je vyšší vzhledem k tomu, že jde o dováženou surovinu, ale na druhou stranu jich nesníme tolik, že by to zruinovalo náš účet. Cizokrajné plody se vyplácí hlavně kvůli jejich složení, vynikají vysokým obsahem minerálů a stopových prvků, vitamínů E a B, mají hodně vlákniny a zmiňovaných zdravých tuků (nenasycených mastných kyselin).

Para ořechy s mírou – jediným problematickým faktorem para ořechů je vysoký obsah selenu, který ve vyšších dávkách může působit toxicky. Buďte tedy pozorní vzhledem k možnému předávkování a dopřejte si denně maximálně dva až tři oříšky. Naštěstí jsou dost velké, takže v ořechové směsi vás rozhodně nezklamou.