Previous Article Next Article Několik praktických rad k udržení čisté bazénové vody
Posted in Zboží

Několik praktických rad k udržení čisté bazénové vody

Několik praktických rad k udržení čisté bazénové vody Posted on 25.7.2018

Žádná vodní nádrž, která má sloužit ke koupání, se neobejde bez pravidelné údržby. Tím spíše, pokud je řeč o soukromém bazénu, který v průběhu koupací sezóny pravidelně navštěvujete.

Na svém těle totiž člověk do vody zanese mnoho nečistot, aniž si toho všimne. Mnoho jiného znečištění se do bazénové vody dostává zvenčí, z okolí bazénu. Pokud tedy chceme mít vodu v našem bazénu dokonale čistou a jiskřivou, pak je nezbytné, abychom o ni pravidelně pečovali. Následujících několik kroků nám s tím pomůže.
designový bazén

Za prvé bychom svou nádrž měli svědomitě chránit před znečištěním zvenčí kvalitní bazénovou plachtou. Tu na bazén nenatahujeme pouze na noc, ale ihned po ukončení koupání. Zabráníme tím vniknutí mnoha makroskopických nečistot od listí až po prach.

Mnoho nečistot do bazénové vody můžeme přinést na svém vlastním těle. Jedná se o pot, prach či pyl a další nečistoty. Samozřejmostí by proto mělo být se před každým vstupem do bazénu dokonale osprchovat anebo si minimálně umýt nohy.
průzračná voda

Nicméně ať budeme dělat cokoli, nějaké ty nečistoty se do naší bazénové vody vždycky přece jen dostanou. Z tohoto důvodu je nezbytné vodu pravidelně desinfikovat a zabránit tím množení různých mikroorganismů, ať už se jedná o bakterie, řasy či sinice. K pravidelné desinfekci bazénové vody můžeme využít přípravky chlorové či bezchlorové bazénové chemie. Bezchlorovou bazénovou chemii budou jistě preferovat ti, kteří trpí nějakými zdravotními potíži či nesnášenlivostí chlóru. Nicméně chlorová chemie při úpravě bazénové vody mezi lidmi hraje prim. Ze všech rozmanitých přípravků, které má běžný majitel bazénu k dispozici, patří k těm nejoblíbenějším chlorové tablety. Jejich použití je maximálně snadné a spolehlivé.
muž a bazén

Nicméně v žádném případě nesmíme ve výčtu nezbytných opatření zapomenout také na výkonnou bazénovou filtraci, bez které se s výjimkou těch nejmenších nádrží ke koupání žádný bazén neobejde.