Previous Article Next Article Instalatér nonstop se vám podívá na zoubek
Posted in Web

Instalatér nonstop se vám podívá na zoubek

Instalatér nonstop se vám podívá na zoubek Posted on 20.6.2023

Instalatéra v civilu, pokud jej osobně neznáte, nerozeznáte od ostatních profesí. Tito lidé bývají nenápadní, ale jakmile se s nimi dáte do řeči, dovedou se vám podívat na zoubek. Pochopitelně máme na mysli obrazné přirovnání, a namísto skutečných zubů v ústní dutině spíše systémy, které patří v domácnostech k nejzranitelnějším. Spolu s elektroinstalací jsou to rozvody vody, topení a plynu.

odpadové potrubí

V domácnostech dochází k různým havarijním situacím, ale nejčastěji jsou postižené elektrické kabely či rozvodné prvky, odpadové potrubí, vodovodní rozvody, topná soustava a plynové spotřebiče, protože se jedná o tzv. živé systémy. Málokdy se vám sám od sebe rozklíží psací stůl, pokud po něm vysloveně neskáčete, zatímco elektrická zásuvka může sama vyhořet i bez vašeho přičinění a tlak vody ve vodovodním potrubí zas zapříčiní únik kapaliny třeba přímo do zdiva.

instalatérské rozvody

Právě z tohoto důvodu udržují instalatéři i někteří elektrikáři havarijní servis, dostupný 24 hodin denně po celý rok. Instalatér nonstop řeší všechny běžné závady na vodě, topení a rozvodech plynu a nemusíte se zdráhat kdykoli jej telefonicky kontaktovat kvůli konzultaci, i když nedokážete posoudit rozsah závady a její nebezpečnost. Instalatér neodmítá zakázky, zákazníka vyslechne, aby měl co nejlepší představu o problému, a navrhne řešení buď s okamžitým výjezdem, anebo s odložením řešení o několik hodin, pokud to situace umožňuje.

Nevrtejte se v tom sami – někteří kutilové rádi řeší určité situace po svém, což je chvályhodné, ale u instalatérských prací, podobně jako v případě elektroinstalace, musíte uznat, že jde o systémy specifické, kde amatér může natropit více škody, než užitku. Ovládnout a zkrotit vodu nebo zemní plyn není jen tak a potřebujete k tomu vybavení a samozřejmě znalosti a dovednosti. Kutilové by se měli pouštět pouze do aktivit, které neohrozí lidské zdraví, životy ani majetek.