Previous Article Next Article Dovolená snů za pár korun
Posted in Cestování

Dovolená snů za pár korun

Dovolená snů za pár korun Posted on 30.4.2023

Rádi byste navštívili dražší destinace, ale máte pocit, že si je mohou dovolit pouze bohatí lidé? Nesmysl. Spousta lidí už dokázalo, že i celý svět se dá procestovat jen za pár korun. Stačí dovolené věnovat více času a důkladně ji promyslet.
příroda z knihy

Plánujte několik měsíců dopředu

Možná jste stále obětí trendu, že last minute slevy jsou ty největší. Mnoho lidí si ovšem tento pojem plete. Objednat si last minute zájezd či pobyt, letenku nebo ubytování tak, aby byla cena opravdu nízká, musíte opravdu na poslední chvíli – ani ne pár dnů dopředu. Pokud vás nesvazuje termín, ani vybraná destinace, můžete se na to spoléhat.
snová příroda

V opačném případě bude lepší tzv. first minute. Nynějším trendem je objednávat co nejvíce dopředu, klidně i půl roku. Prohledejte internet, jistě naleznete stránky nabízející výhodné ceny. Například zpáteční letenka do Londýna vás tak může vyjít na méně než 500 Kč.

Řekněte ne cestovním kancelářím

Je lákavé svěřit se do komfortu, který nám tyto společnosti nabízejí. Máte-li ovšem omezený rozpočet, bude lepší si dovolenou zařídit na vlastní pěst. Zjistíte, že zaplatíte o hodně méně.

Nebojte se toho, že se nedomluvíte. V dnešní době nemusíte s ubytováním před příjezdem už nijak komunikovat. Existují stránky (např. Booking), které tento problém vyřeší za vás. Stejně tak si můžete vyřídit letenky a další plány, jako půjčení auta atd.
luxus u bazénu

Rychlé tipy

·         Zkuste server AirBnB. Kromě levného ubytování zde najdete i nabídku různých aktivit nabízených přímo lidmi z dané destinace.

·         Zaměřte se na nízkonákladové lety. Přestože si můžete vzít jen omezenou gramáž zavazadel, vyplatí se to.

·         Máte-li děti, vybírejte z ubytování, jež nabízí pobyt dětí zdarma. I taková se stále dají bez problému najít.

·         Počítejte. Je to otravné, ale jen tak zjistíte, na kolik vás vše vyjde. Naplánujte si cestu i s detaily (ubytování, restaurace, aktivity) už dopředu a sečtěte si ceny.