Previous Article Next Article Vsaďte na refinancování a získejte výhodu
Posted in Finance

Vsaďte na refinancování a získejte výhodu

Vsaďte na refinancování a získejte výhodu Posted on 30.4.2023

Jsou situace, kdy je půjčka či úvěr jedinou možností a řešením. Však díky hypotéce můžete bydlet ve vlastním. Prostřednictvím vhodné a účelné půjčky lze vyřešit nejednu záležitost. Bez půjčky se někdy zkrátka nelze obejít. Ne vždy je půjčka nevýhodná. Ne vždy je úvěr jen řešením pro získání vlastní střechy nad hlavou. Jsou tu přednosti a vyhovující možnosti

 budova banky

 
Co je vlastně refinancování a proč refinancovat?

 

Refinancování je procesem, při kterém vyplácíte stávající půjčku či úvěr novým a to získaným z nového úvěru. Pozitivní je, že díky refinancování získáte vždy výhodnější podmínky. Refinancování je i adekvátní, jestliže máte více půjček. Jedná se tak o velmi efektivní řešení.

 
Kdy refinancovat aneb spolehněte se na lepší řešení

 

Ideální je to v případě, že došlo ke změně vaší bonity, neboť v současnosti váš měsíční příjem může být vyšší oproti minulosti, tudíž banka má tak ve vás i vyšší jistotu a tím pádem znamenáte pro finanční společnost menší rizikovou skupinu. Dalším důvodem je, že se hodnota nemovitosti, na kterou jste si vzali úvěr, může být značně rozdílná, než tomu bylo v době před pár lety.

 kufr dolarů
Refinancování aneb kde…

 

Prvořadé je vědět, že nikdy nepodepisujte u finanční společnosti ani nedávejte nahlédnout do registru dlužníků, pokud nejste rozhodnuti pro refinancování u daného subjektu. Jde o to, že každý záznam o náhledu do registru negativně působí v rámci vašeho skóre u jiné finanční instituce. Buďte proto v tomto opatrní. Znejte svá práva.

 

Refinancování v případě hypotéky obnáší několik podstatných a nezbytných kroků. Součástí je rovněž vyčíslení vašeho zůstatku a souhlas zároveň původní finanční společnosti se splacením úvěru v daném termínu a to s tím, že na katastr nemovitostí již vstoupí vaše nová finanční společnost, u které budete refinancovat. Jestliže se jedná o refinancování u stejné společnosti, není v tomto případě zapotřebí vyčíslení zůstatku. Veškeré údaje jsou uvedeny. Postačí tak jen podepsat dodatek v rámci za smluvených a výhodnějších podmínek a nadále pokračovat ve splácení.

 

Jestliže refinancujete i jiné finanční společnosti, je zapotřebí důkladně si pročíst smlouvu, zkontrolovat veškeré osobní údaje, dohodnutné podmínky, smluvenou úrokovou sazbu i splatnost úvěru. Detailně buďte seznámeni s podmínkami čerpání, tj. co udělat pro to, aby nová instituce vyplatila peníze té vaší stávající neboli staré finanční společnosti.