Previous Article Next Article Stylový a plný změn – život s detoxem
Posted in Životní styl

Stylový a plný změn – život s detoxem

Stylový a plný změn – život s detoxem Posted on 30.4.2023

Život každého v nás je sice jiný, ale zpravidla každý druhý člověk z nás, se v něm potýká s nějakým druhem závislosti. Nemusí se jednat ani o nic zcela zásadního, ale škodlivin je hodně a s určitostí lze říct, že každý prohřešek našemu životu škodí a vůbec mu neprospívá. Zaveďte i vy do svého života stylový a jedinečný režim, jakým je detox, díky kterému se budete cítit jako nový člověk.

žádné drogy znamení

Kdy je čas na detox, a jak ho provádět?

Detoxikační kůru je dobré zavést do vašeho životního stylu obzvláště po nějakém krušnějším životním období. Může se jednat o Vánoce, kdy si odepřete po bohatém hodování těžce stravitelné jídlo nebo veškeré sladkosti. Nebo si můžete odpustit na nějaký čas veškeré požívaní alkoholu. Detox můžete podstoupit i v případě, že sami na sobě poznáte, že se cítíte slabí a vaše tělo je zatíženo příliš velkou hromadou nadbytků.
žena a pití

Procedura, jakou je detoxikace by měla trvat delší dobu. Zpravidla se jedná o  jeden, dva nebo i tři měsíce, které jsou ideální pro to, aby se vaše tělo stihlo očistit od všeho, čím jste mu díky vašemu životnímu stylu moc nepomáhali. Pravidla tohoto období jsou přísně stanovena, to značí, že nesmíte podlehnout situaci, kdy budete vystaveni pokušení vaši očistu porušit. Měli byste vytrvat a být zásadoví.

Čeho se vlastně týká?

Očistu vašeho těla můžete udělat dle vašich představ. Můžete si na nějaký čas (nebo i napořád) odepřít jen jednu vaši závislost nebo nadbyteční činnost, která vám spíš ubližuje než pomáhá cítit se lépe.

Zahrnout do období, kdy odstraníte z vašeho těla jedy můžete:


·        vyloučení nikotinu – přestat kouřit


·        zavedení nealko způsobu života – bez kapky alkoholu


·        odepření sacharidů – všechny cukrovinky, které prošli rafinací


·        vynechání masových produktů – uzenin a celkově masa


·      zrušení kofeinového příjmu – odepřít si kávu s kofeinem

Antioxidanty a vitamíny jsou jeho součástí

Smyslem detoxikace je to, že se nejen odepřete všechny toxické látky a příjem potravin z vašeho života, ale naopak zavedete do vaší stravy i něco prospěšného, co je plné vitamínů a bohaté na antioxidanty.

Co je vhodné zařadit do vašeho nově zavedeného životního stylu?


1.    Citrusy – šťávy z citrusů jsou vitamínovou bombou, můžete použít citróny, limetky, pomeranče nebo grapefruity. Smíchat je můžete i s vodou.


2.    Zázvor – zázvorové limonády jsou příznivé pro náš psychický stav, ale i zdraví. V kombinaci s vodou a medem tomuto nápoji neodoláte.


3.    Máta, heřmánek, meduňka – bylinné čaje, které prospívají lepší funkci našeho mozku a uklidňují nás od veškerého napětí a stresu. Jsou příznivé pro dobré usínání a působí detoxikačně.


4.      Kustovnice čínská – bohatá na esenciálné aminokyseliny, minerály a nespočet vitamínů. Plody můžete přidat do jídla, ale i pití při jejich rozmělnění.