Previous Article Next Article Když nechci být moc vidět
Posted in Nezařazené

Když nechci být moc vidět

Když nechci být moc vidět Posted on 30.4.2023

Každý dnes má sociální sítě, nejprve se mu to zdá ulítlé, potom se s tím žije a posléze už si život bez sociálních sítí nedokáže představit. Není to ani tak o tom, že by se snad člověk stával závislým, ale ony ty sociální sítě přece jen nahradí tolik různých komunikací a především – můžete si posílat fotky a videa, že už se po chvíli nebudete moci ani nijak jinak domluvit. Pojďme si ale nyní ukázat několik kroků, jak ten svůj profil alespoň trošku skrýt a poupravit.
tváře pod lupou 

a)Nastavte si, kdo může váš profil vidět a číst si na něm

Ať už v nastavení – soukromí, nebo pod jiným názvem na stejném místě, vždycky najdete u každé sociální sítě kupu možností, které můžete libovolně škrtat. Například, pokud nechci, aby si kdokoliv prohlížel mé příspěvky a fotky, zaškrtnu možnost, aby to viděli jenom mí přátelé, které si přidám anebo speciálně ti přátelé, kterým to chci ukázat, aniž by to viděl ten zbytek. Jedná se o rychlé a efektivní řešení té části soukromí, kdy sice chcete sociální sítě používat, ale nijak se vám nelíbí to, že si kdokoliv bude moci cokoliv přečíst
 

b)Nedávejte na sociální sítě vše

Zadejte email, heslo, třebas nějakou tu fotku, a to je vše. Nevyplňujte zbytečně informace, které nejsou nikde nutné a nejsou po vás povinně vyžadovány – ať už to jsou školy, zaměstnání, koníčky, co máte rádi, co hledáte – to vše si raději nechte do řeči pro toho člověka, se kterým se chcete na sociálních sítích bavit. Často můžete vidět, že lidé možná až příliš detailně popisují docela soukromé informace – a to není OK
červené razítko 

c)Posílejte minimum fotek

Jestli chcete někomu ukázat nahé fotky, tak je to ideální alespoň přes cokoliv jiného, kde se fotky neukládají. Ale nemusí jít pouze o nahotinky, může jít o nejrůznější trapasy, „srandičky“ apod., které by třeba nemusel nikdo vidět. To samé se týká profilových a úvodních fotek – pokud nechci, aby si je někdo prohlížel, tak je tam nedávám a přátelům a rodině je raději ukážu například přes komunikační aplikace nebo email.
 

d)Zakažte zveřejňování míst

Některé sociální sítě mají automaticky povolené, že vám začnou okamžitě přidávat k příspěvkům také to, kde se pohybujete. Pokud nechcete, aby si vás někdo sledoval po večerech, nechte je pěkně v neznámu a tuto možnost si vypněte, případně ji vůbec nezapínejte.