Previous Article Next Article Speedminton Vás pěkně prožene
Posted in Zboží

Speedminton Vás pěkně prožene

Speedminton Vás pěkně prožene Posted on 28.2.2022

Už jste někdy slyšeli o sportu speedminton? Občas se mu také říká crossminton nebo speed badminton. Pokud ne pojďme se podívat tomuto sportu na kloub. Míčové hry patří mezi velmi oblíbené hry, neboť se se většinou hrají v kolektivu a mají také blahodárný vliv na fyzickou kondici jedince. Díky sportu, který může být i zábavnou hrou tedy můžete předcházet mnoha nemocem a zlepšit psychický stav. Dneska se blíže podíváme na sport zvaný speedminton sportoaza.cz. Pokud bychom bychom tento sport chtěli laicky přiblížit nazvali bychom ho rychlým badmintonem. Tento druh sportů vznikl v Německu, když chtěl jistý Němec vymyslet podobu hry badmintonu, ale pro venkovní prostředí. Jedná se tedy o velmi rychlý sport s raketou, který můžete hrát na zahradě, u vody prostě kdekoliv si vzpomenete. Speedminton v sobě skrývá základy jak squashe, badmintonu tak také tenisu. Ke hře je potřeba rakety a opeřených míčků zvaných také speedery. V České republice se poprvé tato hra objevila v roce 2010. Do roku 2022 se z Česka stala velmoc v této hře a čeští speedeři sbírají ocenění po celém světě.

speeder

Jak se hraje speedminton

Celá hra se hraje ve dvou čtvercích o rozměru 5,5 x 5,5 metrů. Oba čtverce jsou od sebe vzdálené 12,8 metrů. Tak jako tenis tak i speedminton se dá hrát buď jako dvouhra nebo čtyřhra. Pokud se budeme bavit o dvouhře tak raketa je podobá té squashové s tím rozdílem, že je kratší. Hraje se do té doby, než jeden získá 16 bodů. Pokud se protihráči dostanou na skóre 15-15 střídají se protihráči po jednom bodu, dokud jeden z nich nevyhraje na rozdíl 2 bodů. Za body se počítá špatné podání, pokud se míček dotkne země, pokud míček skončil mimo hrací pole, speeder se dotknul hracího míčku 2x nebo pokud se dotkne těla hráče. Připomíná Vám to badminton? No my to říkali. U čtyřhry se hraje na dva k sobě přilehlé kurty. Pravidla jsou stejné jako dvouhry a obou se hraje na tři vítězné sety.

raketa

Vybavení pro speedminton

Vybavení pro tento sport seženete na internetu nebo ve větších obchodech se sportovním vybavením. Tam Vám také proškolení zaměstnanci pomohou s výběrem toho správného vybavení přímo pro Vás.