Previous Article Next Article Postele do ložnice pro kvalitní spánek i odpočinek
Posted in Zboží

Postele do ložnice pro kvalitní spánek i odpočinek

Postele do ložnice pro kvalitní spánek i odpočinek Posted on 16.8.2018


Je známo, že člověk stráví v posteli až jednu třetinu svého života. Proto se vyplatí pořízení a výběr nepodcenit. V opačném případě to značně pocítíte díky bolavým zádům ze špatně zvolené varianty. Stejně tak při špatném výběru mohou nastat problémy s krční i bederní páteří.

ložnice
 
V čem spočívá podstata adekvátního výběru postele do ložnice? Prioritou je, aby se vám v posteli dobře leželo a spalo. Je nutné, aby se jednalo o stabilní kus nábytku. Sázkou na jistotu jsou postele do ložnice vyrobené z kvalitního a bezpečného materiálu. Vybírat můžete na základě konkrétního druhu materiálu, různého rozměru apod.
 
Jaké jsou rozměry?
 
Pro jednolůžko je standard 90×200 cm. U manželské neboli dvoulůžka si lze zvolit jednu z následujících alternativ: 160×200 cm, 180×200 cm či 140×200 cm. Jedná se zpravidla o rozměr ložné plochy. Dostupné jsou však i prodloužené délky apod. Korektní délka je taková, která přesahuje 20 cm ležícího jedince a umožňuje dostatečný prostor u chodidel a hlavy.
 
Důležitá je i odpovídající výška lůžka, která má vliv na pohodlné vstávání a příjemné uléhání. Ze zdravotního hlediska je ideální výška bočnic 50 cm a v kombinaci s kvalitní matrací či výškovým nastavením roštu lze dosáhnout výšky lůžka 50 až 65 cm dle věku a výšky osoby. Oproti tomu nejmenší možná varianta ohledně výšky od podlahy je 30 cm.

dřevěná postel
 
Materiál je zárukou spokojenosti a dlouhé životnosti
 
Moderní doba si žádá stylové řešení, které nabízí dřevo! Oblíbeným materiálem je masiv, neboť se jedná o bytelnou konstrukci, která poskytuje maximální stabilitu, komfort a dlouhou životnost, tj. takřka na celý život. Stejně tak dřevěné postele poskytují větší podporu těla v jednotlivých částech.
 
Pokud zvolíte masiv, je zapotřebí, aby dřevo bylo povrchově upraveno, tj. mělo ochrannou UV vrstvu. Díky tomu tak nedojde k blednutí materiálu a neztratí po celou dobu okázalou barvu.