Previous Article Next Article Kolik vás bude stát revize elektřiny
Posted in Business

Kolik vás bude stát revize elektřiny

Kolik vás bude stát revize elektřiny Posted on 16.1.2022

Potřebovali byste revizního technika a trápí Vás kolik vynaložíte finančních prostředků? Vše se odvíjí od velikosti elektroinstalace. Ve většině případů se pro byt o velikosti 3 + 1 a menší cena pohybuje okolo 1000,- Kč až 2000,- Kč. Pro rodinné domy se může cena za elektro revizi pohybovat o 500,- Kč až 1000,- Kč víc. Také záleží na tom, zda rodinný dům disponuje fotovoltaikou (výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů). V tomto případě ne každý revizní technik má oprávnění a certifikaci na revizi takového zařízení!

rozvody

Cenu revize elektřiny také může ovlivnit, zda se jedná o revizi výchozí, tedy novou (novostavba), nebo periodickou – tedy další opakovanou.

Revize elektrických zařízení se provádí nejen na samotnou elektroinstalaci, ale také na ruční nářadí a elektro spotřebiče mobilního charakteru. Tedy revize například v karavanech, ve vozidlech, kde jsou umístěny měniče napětí atd. Ve všech těchto variantách je zapotřebí, aby daný revizní technik měl oprávnění na revizi dané specifické technologie.

Každý revizní technik si určuje cenu za revizi individuálně s přihlédnutím k prořízení nutných certifikovaných měřících přístrojů. Sám revizní technik musí v přesných časových periodách docházet na přezkušování na Technický Institut České republiky (TIČR) a toto vše může cenu revize měnit.

žárovka

Revize elektrických zařízení spousta lidí i firem bere jako nutné zlo. Když se ale podíváme na statistiky, spoustu domů a bytů právě zasaženo požárem z hlediska poruch a nebo špatných elektrozařízení, které právě díky revizím zůstává bezpečným pro užívání.

Tedy doporučení na závěr. Pokud potřebujete z důvodu pojištění nemovitosti, nebo jen „klidu duše“, že je vše u Vás v pořádku, kontaktujte např. firmu Kuchař Vlastimil, který Vám zreviduje elektroinstalaci, ruční nářadí, hromosvody (bleskosvody), zabezpečovací a protipožární techniku.