Previous Article Next Article Kdo si hraje, nezlobí
Posted in Hobby

Kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobí Posted on 9.6.2018

Co dělat, když nám náhodou nevyjde počasí a nějakých pár dní proprší nebo se dětem nechce večer jít spát, jsou přece prázdniny. Ideálním společníkem pro takovéto chvíle jsou stolní hry. Nezaberou mnoho místa, klidně můžete 2-3 zabalit s sebou do kufru a poslouží vám dobře i doma během celého roku. V mnoha prázdninových resortech si můžete nějaké hry i zapůjčit. A může být někdy legrace, zahrát si nějakou hru v cizím jazyce, který alespoň částečně ovládáte.
dřevěná hra.jpg


Nabídka stolních her na trhu je opravdu široká a každý rok přibývají nové a nové. Pořádají se i různé státní a mezinárodní turnaje v jednotlivých hrách a velké množství si můžete přímo vyzkoušet na veletrzích nebo třeba nějaká místní organizace bude ve vašem městě pořádat nějaký herní den nebo víkend. Často to bývají skauti.


Ale i pokud si hru nemůžete vyzkoušet přímo, můžete dát na doporučení ostatních. Na internetu najdete vždy podrobný popis i fotografie a také hodnocení uživatelů. Asi už víte, jaké hry vás nejvíce baví a podle toho se můžete i orientovat v různých kategoriích.
stolní hra s figurkami.jpg


Vždy musíte brát v úvahu, pro koho bude hra určena a kolik hráčů ji asi tak bude hrát. Ideální jsou ty pro dva a více hráčů, abyste je mohli využít, i když budete třeba jen sami s partnerem/partnerkou. Důležitý je pak hlavně věk hráčů, aby s vámi případně mohly hrát i menší děti. Pro ty by hra neměla příliš dlouho trvat. Nemívají tak velkou trpělivost a raději si zahrají více kol, než jedno kolo hodinu a déle.


Můžete vybírat mezi klasickými hrami, které existovaly již za mládí našich rodičů, jako je Člověče, nezlob se, Šachy, Dáma, různé karetní hry nebo moderními. Ty se často nechávají inspirovat populárními knihami nebo filmy a kombinují kostku, figurky a karty – Osadníci z Katanu, Carcassone, Alhambra a mnoho jiných. Ale mohou být i vzdělávací, slovní a jazykové, jako třeba Scrabble nebo Bomba.