Previous Article Next Article Jak vybírat vhodné schodišťové zábradlí? Výběr určitě nepodceňujte!
Posted in Zboží

Jak vybírat vhodné schodišťové zábradlí? Výběr určitě nepodceňujte!

Jak vybírat vhodné schodišťové zábradlí? Výběr určitě nepodceňujte! Posted on 19.3.2021

Máte doma schodiště a vybíráte k němu i vhodné zábradlí? Nezapomeňte, že kvalitní zábradlí vám doma zůstane dlouhé roky, jak jej tedy správně vybrat?

Jak vybírat vhodné schodišťové zábradlí? Výběr určitě nepodceňujte!

Schodišťové zábradlí plní estetickou ale i ochrannou a bezpečnostní funkci v domě. Kvalitní zábradlí by nám mělo na schodišti vydržet po dlouhé roky, zvolený materiál by tak měl mít dlouhou životnost. Neopomínejte ale i další vlastnosti jednotlivých materiálů, jednou z nejdůležitějších je pak jistě i snadná údržba. Schodiště v domácnosti je vždy nepřehlédnutelné a právě zábradlí mu dodává šmrnc, jak si tedy poradit s jeho výběrem?

pexels-photo-434645

Klasické nebo raději moderní?

Mezi klasiky jistě patří hliníkové zábradlí, které má mnoho výhod a právě proto je i nejvyužívanějším typem zábradlí. Za hliníkové zábradlí určitě neutratíte všechny úspory, díky speciální úpravě povrchu může dostat hliník i netypickou bronzovou, zlatou nebo jinou barvu, hliník může být matný ale i lesklý a přitom máte záruku, že vydrží roky stále stejný. Hliníkové zábradlí má totiž dlouhou životnost, neloupe se, nejde poškrábat a co je hlavní, jde o téměř bezúdržbový materiál, na kterém nejsou vidět stopy ani mastnota. Ideální do domácností s malými dětmi, které rády všechno ochytávají se špinavýma rukama. Během instalace se navíc s tímto typem zábradlí velmi dobře manipuluje. Hliník je vhodný pro použití vevnitř i venku.

Modernější je pak bezesporu skleněné zábradlí, které sice na první pohled vypadá skvěle, je s ním ale spousta práce a starostí. Nemá příliš dlouhou životnost a velmi špatně se udržuje v čistotě, protože na něm jde vidět úplně všechno. Právě stopy a nečistoty pak ale kazí celkový dojem, takže je nutné otírat jej a leštit skutečně pravidelně a co nejčastěji. Oblíbené je i nerezové zábradlí, na kterém je však také vidět veškerá nečistota. To určitě není příliš praktické, když vezmeme v úvahu, že zábradlí slouží k tomu, abychom se za něj chytli při cestě po schodech.

pexels-photo-4050334

Nádech luxusu

Určitě nadčasově, luxusně a zajímavě působí kované zábradlí. To patří také spíše ke klasice, podle způsobu provedení se může umisťovat, jak do moderních interiérů tak i do těch, které mají působit retro dojmem. Hodí se tak i na chaty a chalupy stejně jako například dřevěné zábradlí. To kované můžete mít v mnoha různých provedeních a skvěle tak lze sladit právě s celým interiérem i se schodištěm.

A jakému dáte přednost vy?