Previous Article Next Article Ach, ta dieta…
Posted in Životní styl

Ach, ta dieta…

Ach, ta dieta… Posted on 9.2.2019

Každý to známe. Dieta… nikdo ji nemá rád, měsíc se musí dodržovat jezení něčeho konkrétního a doopravdy to není dobré. Samá zelenina ovoce, vejce, sýry a normální jídlo na které má člověk chuť? Některé diety mohou být i úspěšné . V tomto článku si ale představíme ty, které vám nepomohou. Tedy pomohou, ale pouze dočasně a pak kvůli jojo efektu váha stoupne ještě výše než na původní hodnotu. Jaké absurdní diety ale existují?
salátové mističky
Melounová: Je tomu tak, doopravdy někteří jedinci zkouší po celý měsíc jíst pouze melouny. Existuje ještě mírnější verze, když se meloun jí pouze jako jakýsi zákusek po každém jídle. Váha ale bohužel rychle obsadí svou původní příčku.
smoothie šťáva
Vodová: Někdo by jí nazval spíše půstem. Tělo nedostává vůbec žádné jídlo a co se pití týče, doopravdy se pije pouze voda. Nejedná se tedy o úpravu jídelníčku, ale o hladovění. Existují pak zase další podobné varianty jako čajová, citronádová (pochopitelně bez cukru) a tak dále.
Skupinová: Nejedná se o hubnutí ve skupinách těžkých nadšenců, ale o seskupování částí potravy podle jejich obsahu. Úzce s ní souvisí také dieta bezuhlovodanová, při které se hubnoucí vyhýbají sacharidům.
Intervalová: Jedná se o časové rozdělení dne na několik úseků, kdy jíst smíme a kdy jíst nesmíme. Jedná se o princip pravidelného jídla, který ve skutečnosti nemá až takový důsledek, jaký mu naše společnost přikládá. Pokud by stačilo jíst pravidelně, bude nejspíš celá naše společnost hubená a nebude mít problémy s nadváhou a obezitou.
Redukční: Tato spočívá v tom, že každý pokrm má méně kalorií, nežli pokrm minulý. Je ale nejspíše obtížné něco takového hlídat a chtě nechtě se dostanete po nějakém čase na nula kalorií a pak věřte, nebo ne se již klesá jen velmi obtížně.
zelenina s vejci
Tukožroutská: Tento způsob hubnutí se podle názvu zalíbí každému milovníkovi dobrého jídla, není to ale tak, jak by se mohlo zdát. Shazování kil v tomto případě nespočívá ve žraní tučných jídel, jak by se mohlo z názvu jevit. Ve skutečnosti jde o pojídání zeleninové polévky, která pomáhá spalování tuku.
Není tedy lepší trvale změnit stravování a zatočit s nadváhou, obezitou, cukrovkou a jinými problémy jednou pro vždy?