Previous Article Next Article Moderní domy, a co k nim patří
Posted in Zboží

Moderní domy, a co k nim patří

Moderní domy, a co k nim patří Posted on 9.7.2022

Móda se pohybuje v mnoha oblastech, a tedy i ve stavebnictví. Zde se obvykle pojí funkčnost s designem, tedy jsou neustále vyvíjena nová praktická řešení pro kvalitní bydlení, které také dobře vypadá. Jaké prvky jsou charakteristické pro moderní domy?

Oplocení

Zatímco kdysi se jako oplacení používaly nejčastěji dřevěné laťkové ploty, později přišlo v oblibu pletivo, které bylo méně náročné na údržbu. Ačkoliv i dnes jsou pletivové ploty k vidění, neposkytují dostatek soukromí, a rovněž také nepůsobí dobře. Jaké oplocení je tedy v kurzu? Moderní dům má kolem sebe obvykle betonový plot Montazmpc. Jedná se o ploty, kdy je základ betonový, a do něj se pak nasouvají desky, které mohou být rovněž z betonu, nebo i z jiných materiálů, jako je dřevo, sklo, či plech. Tyto ploty jsou úžasné v tom, že poskytují dostatek soukromí, zamezují škůdcům se pod nimi podhrabat, jejich montáž nezabere mnoho času, a jsou rovněž cenově dostupné.

francouzské okno

Tónovaná skla

Dalším charakteristickým rysem moderních staveb, jsou velká okna, do nichž však nelze nahlédnout. Jako výplně se totiž používají tónovaná skla, která umožní obyvatelům vidět ven, propouští dostatek slunečního světla, ale zamezují kolemjdoucím nahlédnout dovnitř. Jedná se o ideální řešení všech, kterým se nechce řešit žaluzie apod.

moderní ložnice

Bez pater

Zatímco dřív se domy stavěly především na patra, http://blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/512133/ivana-18-vypadla-naha-z-20-patra-swingers-party-plna-drog-desi-se-rodice.html moderní domy obvykle bývají přízemní. Jedná se o skvělý způsob, jak se v létě vyhnout rozpáleným místnostem, navíc zde pak není práce s údržbou schodiště, a tak jsou přízemní domy mnohem praktičtější.

Šedé tóny

Pastelové barvy jste mohli na novostavbách vídat ještě před pár desítkami let. Ty však vystřídaly mnohem jednodušší šedé tóny, které působí trošku chladněji, avšak jsou efektivnější, a ideální pro minimalistické zařízení.

Solární panely

Dále je v módě při bydlení využívat alternativních zdrojů energií, mezi nimiž vévodí solární energie. Není tedy divu, že na mnoha moderních domech uvidíte solární panely, které jsou obvykle umístěny na střechu.