Previous Article Next Article Které věci omlazují, a které vás naopak činí staršími?
Posted in Zboží

Které věci omlazují, a které vás naopak činí staršími?

Které věci omlazují, a které vás naopak činí staršími? Posted on 16.8.2022

Stárnutí je přirozený proces, kterému podlého každá živá bytost. Některé však rychleji, než-li jiné. Jak proces stárnutí ovlivnit, co jej zpomaluje, a co naopak urychluje?

Proč vlastně kůže stárne?

Když se podíváte na děti a dospívající, jistě si všimnete, jak hladkou a pevnou mají pleť. Samozřejmě je to způsobeno jejich nízkým věkem, ale jak to? Odpověď je jednoduchá. Jejich tělo si ještě dokáže tvořit kolagen samo, a tak mají pleť pružnou, a zdravou. Okolo 25 roku života však tělo už nezvládá tvořit dostatek kolagenu, a na nás se začínají objevovat první známky stárnutí. Jde s tím něco dělat? Ano! Musíte doplnit kolagen jinak. Existuje několik druhů kolagenu, avšak ne pleť je ideální právě rybí kolagen Orcacollagen.cz. Ten lze doplnit stravou, nebo doplňky stravy. Na tablety však raději zapomeňte, jelikož ty nikdy neobsahují dostatečné množství kolagenu, a tak se jedná pouze o vyhozené peníze. Nejlepší jsou pak kolagenové nápoje, které koupíte již hotové, nebo v prášku, a sami si je jednoduše připravíte.

ruce starce

Faktory urychlující stárnutí kůže

Faktorů, které způsobují, že někdo stárne po vizuální stránce rychleji, je hned několik:

  • genetika, a s tou bohužel nic neuděláte
  • únava (zde je potřeba najít si více času na odpočinek)
  • nadměrný stres
  • špatný životní styl (chce to více pohybu na čerstvém vzduchu)
  • nekvalitní strava (fastfoody, rychlovky, atd.)
  • návykové látky (cigarety, alkohol, opiáty atd.)

pobarvený obličej

Co ještě můžete pro svoji mladistvou pleť udělat?

Dodržujte dostatečný pitný režim, jelikož hydratujete pokožku zevnitř, a to půjde poznat. Nezapomínejte ani na vnější hydrataci v podobě kvalitních krémů. Dále jsou pak podstatné vitamíny, jako například vitamín C, zinek, hořčík, ale i kyselina hyaluronová.

Čemu se vyhýbat?

Rozhodně se vyhněte návykovým látkám, které škodí nejen pleti, ale celému tělu. Dále pak není vhodné solárium, a při opalování na slunci nezapomínejte na kvalitní opalovací krém, a krém po opalování.