Previous Article Next Article Měna zvaná virtuální
Posted in Finance

Měna zvaná virtuální

Měna zvaná virtuální Posted on 17.12.2018

V posledních letech se poměrně často debatuje i o dříve neznámém počínání známém jako těžba kryptoměn. Známým se toto stalo zejména ve chvíli, kdy se začaly objevovat přímo neskutečné výkyvy měny zvané bitcoin, jakkoliv toto není ani zdaleka jediná z podobných měn zvaných virtuální.
technologie těžby peněz
Těžit se dají i měny jiné. A může tak činit leckdo. Třeba i vy.
I vy můžete investovat třeba do měny zvané Monero. Jedná se o anonymní kryptoměnu, fungující od roku 2014, i o samotnou síť, v níž se tato používá. Tato platební síť, jež nikomu nepatří a nikdo ji centrálně nekontroluje, má veřejně dostupný kód a těžit zde může snadno kdokoliv prostřednictvím RIGu s kvalitními grafickými kartami. A protože se jedná o kryptoměnu poměrně málo rozšířenou, .
elektronické platební mince
Jedná se o měnu vycházející v podstatě z referenčního kódu CryptoNote, jež je zcela anonymní, nevychází z žádné jiné měny, ač má s bitcoinem něco společného. A to to, že obě měny používají stejný systém těžby, tedy princip Proof of Work. „Horníci“, kteří pochopitelně nemusí mít ani v nejmenším něco společného s lidmi, kteří fárají do zemských útrob, abychom měli dejme tomu čím topit, tu využívají svůj výpočetní výkon a potvrzují probíhající transakce v síti a je to.
Na rozdíl od tradičního hornictví, jež je už po léta spíše utlumováno, má Monero daleko příznivější vyhlídky do budoucna. Není u něj stanoven maximální počet mincí, je tedy neomezený, a Monero se velikostí dokáže přizpůsobit podle vytížení sítě. Nový blok je vytěžen co dvě minuty, což zvyšuje šance na vyšší odměnu, jež ale budou v průběhu příštích let klesat. A pokud tak má někdo z vás počítač sestavený speciálně pro těžbu kryptoměn, k němuž lze postupně dokupovat a instalovat kvalitní grafické karty, neměl by příliš otálet. Protože má tato kryptoměna podle odhadů skutečnou budoucnost a investice do ní se tak vyplatí.
Kdyby tomu totiž tak nebylo, sotva by tato měna byla pod zkratkou XMR i na burze, kde ji lze zakoupit.
Ovšem s jedním se tu musíte smířit. A sice s tím, že si s ní jen tak v samoobsluze nenakoupíte.