Previous Article Merino oblečení pro nejmenší
Posted in Zboží

Merino oblečení pro nejmenší

Merino oblečení pro nejmenší Posted on 26.4.2022

Každá maminka chce pro své děti to nejlepší. Chce jim zajistit plnohodnotnou a výživnou stravu, bezpečné a krásné prostředí domova a také je chce oblékat tak, aby se cítily komfortně. Miminkům a batolatům je více méně jedno, co mají zrovna oblečené, ale správné oblékání je základem. Malá miminka ještě nemají vyvinutou termoregulaci, takže velice rychle prochladnout a také se velice rychle mohou přehřát. Pokud si maminky nejsou v oblékání miminek ještě jisté, mohou se řídit podle teploty zátylku. Miminku je teplo, jestliže má zátylek teplý. Miminka totiž často mívají studené ručičky a nožičky a proto si mnoho maminek myslí, že jim je zima. Miminka proto více oblečou a pak u nich může docházet k přehřátí, což může být i nebezpečné. Stejné pravidlo teplého zátylku pak platí i u batolat, která lezou a chodí.

máma a syn

Pro miminka a batolata je nejlepší oblečení vyrobené z bavlny nebo biobavlny. Vyhnout byste se měli různým umělým matriálům, které mohou způsobovat alergické reakce a nepříjemné vyrážky. V letním období se i malé děti potí. Děti totiž musí pořád něco dělat, musí něco prozkoumávat a většinu dnes si prostě hrají. Do těchto teplých dnů je výborné oblečení, které je vyrobené z merino vlny. Vlněné oblečení má výhodu v tom, že odvádí pot od pokožky a těla dětí zůstávají v suchu a teple. K dostání jsou kojenecká merino body, overaly, punčocháče, legíny, čepice i nákrčníky. V zimě toto oblečení také najde své využití, protože se pyšní svými skvělými termoregulačními vlastnostmi a v zimě bude dítě krásně hřát.

maminka s dítětem

Stejně tak je merino oblečení oblíbené i u dospělých. Především jej ocení sportovci, kterým pomáhá v tom, aby se při sportu cítili komfortně a zabránili případným onemocněním. Také maminky merino oblečení využijí, protože se svými dětmi budou hodně trávit čas venku a při hře s dětmi je nebudou studit zpocená záda. Například Devold merino https://www.c-store.cz/DEVOLD-c132_0_1.htm vyrábí kvalitní merino oblečení pro dospělé.